Naše škola se v období od 1. 9. 2015 do 31. 12. 2015 zapojila do výzvy č. 56 z OP VK, která je spolufinancována Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

 

Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.00/56.2236

V rámci tohoto projektu s názvem Jazyky pro život se uskutečnil jazykově vzdělávací pobyt 40 žáků školy do Velké Británie a zahraniční studijní pobyt pro učitele anglického jazyka do Skotska.

Jazykově vzdělávací pobytový zájezd se uskutečnil ve dnech 8. – 14. 11. 2015. Zájezdu se zúčastnilo 40 žáků a 3 pedagogové. Doprava byla zajištěna moderním klimatizovaným autobusem. 

Ubytování bylo zajištěno v prázdninové vesničce na okraji Londýna, cca 25 km od centra, které využívají skauti. K dispozici byly 2 vytápěné domy v uzavřeném areálu v lesoparku Down. Pokoje byly dvoulůžkové, šestilůžkové a osmilůžkové. Stravování bylo zajištěno v místě ubytování. 

Výuka anglického jazyka probíhala v jazykové škole The London Language Foundation ve východním Londýně, vždy 3 vyučovací hodiny (45 minut) tři dny po sobě. První den před zahájením výuky byli žáci rozděleni do skupin dle znalostí. Poslední den výuky účastníci získali certifikát.

V den příjezdu, v dalších dnech v odpoledních hodinách (po výuce) a v den odjezdu byly realizovány prohlídky historických, architektonických či kulturních reálií v Londýně a okolí. Žáci navštívili Tower of London, Museum of London, Windsor castle, prošli Hyde park, Kensington gardens a navštívili Science museum, History museum, Museum of art and design, London eye, Westminster palace (Big Ben), dále pokračovali na House of parliament, Westminster abbey, Buckingham palace, Trafalgar square, Piccadilly circus nakonec Marble arch.