Na přelomu března a dubna 54 žáků z různých tříd naší školy společně se 4 pedagogy měli příležitost zúčastnit se studijně-poznávacího zájezdu do Velké Británie, který naše škola uspořádala ve spolupráci s cestovní kanceláří Kalousek. Na programu bylo poznávání Londýna, Windsoru a Oxfordu. Angličtinu jsme si procvičili při komunikaci v hostitelských rodinách či při nákupech. I když doprava autobusem byla dlouhá a únavná, teplé a slunečné počasí, které nás čekalo první den naší návštěvy v Londýně, nám to bohatě vynahradilo.

Nejprve jsme se vydali poznávat londýnskou čtvrť Westminster. Zhlédli jsme parlament s Big Benem, Whitehall, Downing street, James´s park, Buckinghamský palác, Trafalgarské náměstí. Někteří z nás ochutnali speciality v Čínské čtvrti, jiní se vydali na nákupy v okolí Piccadilly Circus. Společně jsme pak šli nasát sobotní odpolední atmosféru do Covent Garden, kde jsem si užívali vystoupení pouličních umělců. Den jsme zakončili jízdou na obřím kole London Eye, odkud se nám naskytl úžasný výhled na Londýn z ptačí perspektivy.

Druhý den nás čekala prohlídka městečka Windoru s královským hradem a slavná chlapecká škola Eton College, odpoledne jsme se vydali do univerzitního města Oxford.

Dopoledne posledního dne našeho zájezdu patřilo návštěvě hradu Tower a londýnské čtvrti the City. Odpoledne jsme strávili v malebné části Greenwich, kam jsme se přeplavili lodí po řece Temži.

Všichni účastníci hodnotí zájezd kladně a jen litují, že poznávání krás Anglie nebylo delší.