18.2.2019 se deset soutěžících z řad žáků naší školy zapojilo do školního kola 53. ročníku Biologické olympiády 2019, kterou jsme uspořádali v naší specializované biologické laboratoři na Školním zahradnictví. Soutěžící tvořilo pestré spektrum žáků ze všech čtyř ročníků našich maturitních oborů – Zahradnictví a Přírodovědného lycea. 

Po úporném a strhujícím boji s časem, chemikáliemi a přírodninami, kterým účastníci prošli ve dvou praktických úlohách, přišla „oddechovka“ v podobě náročného testu s otázkami směřovanými k letošnímu tématu školních kol kategorií A a B – Mládí vpřed! I naší mladí biologové a ekologové byli rádi, když se mohli pustit do posledního úkolu a završit tak náročné několikahodinové biologické klání. Posledním úkolem byla tradičně milovaná či obávaná „poznávačka“ z přírodnin a fotoreprodukcí živočichů, hub a rostlin.

Nejlépe se v letošním školním kole vedlo Honzovi Todterovi, který zvítězil jak ve své kategorii, tak absolutně. O něco méně bodů získal Adam Piechowicz. Oba zmínění jsou spolužáci z druhého ročníku oboru Přírodovědného lycea. Třetí v absolutním pořadí skončily shodně žákyně Tereza Stelmachová a Kristýna Horáčková.